VRÁTENIE TOVARU DO 45 DNÍ

DORUČENIE ZADARMO nad 40€

Starostlivosť o kabelky

Predĺžili sme dobu na vrátenie tovaru až na 45 dní !

 

Syntetická useň (ekologická koža)

Výrobky sú menej náročné na údržbu ako prírodné materiály. Kabelky zo syntetickej kože ošetrite slabo koncentrovanými saponátovými roztokmi a potom do sucha vytrite handričkou. Kabelky neperte, nesušte na tepelných zdrojoch, či priamom slnku. Pri čistení nepoužívajte rozpúšťadla alebo iné agresívne chemikálie, krémy ani leštidla. Po premočení pozvoľna usušte pri izbovej teplote.

 

Textilné materiály

Zabráňte premočeniu výrobkov do interiérov (spoločenské kabelky a pod.), aby nedošlo k farebným zmenám. Očistite zľahka silónovou kefou, čistiacimi sprejmi na textil, zľahka aj vlhkou handričkou, mastné škvrny odstráňte čističom škvŕn na textil. V žiadnom prípade neperte!

 

Useň (kožené produkty)

  • hladká useň - má jemne štruktúrovaný povrch s malými pórmi, ktorý môže byť spracovaný v matnom alebo lesklom prevedení,
  • lakovaná useň - useň s hladkým a vysoko lesklým povrchom, ktorý je dosiahnutý lakovou úpravou usne. Jej povrch je veľmi chúlostivý na mechanické poškodenie, chemické vplyvy, premočenie a mráz,
  • nubuk - je useň brúsená po líci. Podkategóriou je tzv. "písavý nubuk", ktorý necháva i po veľmi jemnom kontakte prstov alebo iných predmetov na líci stopy odstrániteľné ďalším pretrením alebo prekefovaním,
  • velúr ("semiš") - je useň brúsená po rube, vlas zostáva na povrchu, ľudový názov je semiš. Je menej náchylný na poškodenie než nubuk.

 

Dbajte na to, aby sa tieto výrobky nepremáčali.

Spôsob odstránenia škvŕn od vody: navlhčite parou, príp. jemným rozprašovačom, nevytierajte a nechajte pozvoľne uschnúť, vytrite vlhkou hubkou a nakrémujte krémom, ktorý zodpovedá odtieňu výrobku. Useň môže stmavnúť, ale škvrny budú odstránené.

Na odstraňovanie škvŕn od vody existujú špeciálne prípravky. Podľa intenzity používania ošetrite 2-3 krát ročne krémom, ktorý zodpovedá odtieňu produktu.
Škvrny od pera odstránite vatovou tyčinkou namočenou v zmesi lieh+voda (1:1), mastné škvrny (čerstvé) posypte magnezitom alebo kriedovým prachom a nechajte 24 hodín pôsobiť.
Produkty zo semišu a nubuku sú obzvlášť citlivé na premočenie, čo sa môže prejaviť odfarbením na časti vlasu.

UPOZORNENIE:

Nový výrobok používajte tak, aby nedochádzalo k jeho znečisteniu alebo rýchlemu opotrebeniu. Po použití výrobok odložte tak, aby sa zachoval jeho tvar.
Nerovnomerná kresba líca, čiastočná rozdielnosť farebného odtieňa a prírodné významné znaky (jazvy, vrásky) nie sú vadou, ale zdôrazňujú prírodnosť usne, lyka a prútia.
Kabely, kabelky, aktovky, tašky a peňaženky sú vyrábané z rôznych materiálov a každý z nich má svoje špecifické vlastnosti a spôsob údržby.

Pozor! Výrobky nepreťažujte nad povolenú nosnosť:
0,5 kg – spoločenské kabelky, peňaženky
1 kg – kabelky, kabely
2 kg – plážové kabely, detské vaky
5 kg – pracovné kabely, aktovky
10 kg – cestovné a športové tašky

Prihlásenie

Nový zákazník

Vytvorte si účet a nakupujte pohodlne a jednoducho.

Zaregistrovať sa
Hore

Prihlásenie

Nový zákazník

Vytvorte si účet a nakupujte pohodlne a jednoducho.

Zaregistrovať sa
Táto stránka používa cookies. Viac info